patkakz
patkakz
5268 miesięcy temu

Budowa domu na zgłoszenie do 70m2

Cześć kochane! Od jakiegoś czasu intensywnie zastanawiam się nad budową domu do 70m2 ale bardzo trudno jest znaleźć informacje na ten temat w Internecie. Ustawę przeczytałam ale chciałabym porozmawiać z kimś kto już budował w ten sposób lub zna kogoś kto budował. A może ktoś dopiero rozpoczyna tę przygodę? Jestem ciekawa czy znajdę tutaj jakąś dobrą duszę, która mi pomoże rozwiać wątpliwości

Zagmatwana
Zagmatwana
5.84k8 miesięcy temu

Oglądałam ostatnio kilka filmików na yt. Sama jestem zainteresowana więc chętnie poczytam opinie innych

kpoperka
kpoperka
3.18k8 miesięcy temu

Dosyć niedawno oglądałam o tym na YT. I tak facet wyjaśnił bardzo dobrze na czym to polega. Tak w skrócie,chodzi o to że później takiego domu nie można ani nikomu sprzedać,ani go przepisac( to jest to 70m2 bez zezwolenia,o to chodzi)

Monoo
Monoo
1.07k8 miesięcy temu

Zgłosić budowę domu można nawet 200m2 jeśli nie oddziaływujemy na inych czyli mamy zachowane odległości od działek sąsiednich min. 4m z otworami oknami i 3m bez otworów okiennych. Główna różnica między zwykłym zgłoszeniem a zgłoszeniem domku do 70m2 jest taka, że nie ma kierownika budowy i inwestor bierze na siebie cała odpowiedzialność.

Karpatia
Karpatia
1231 miesiąc temu

Jakie darmowe lub niedrogie programy do tworzenia projektów/aranżacji wnętrz polecacie?

Kamilag
Kamilag
381 miesiąc temu

A do czego potrzebny ci ten program? Projektanci używają ich do pokazania wizualizacji klientom, im samym wystarczy papier, skalówka i wyobraźnia.

Od siebie polecam raczej skorzystanie z usł€g dekoratora wnętrz. Mogę polecić taką firmę z Krakowa:
https://marengo-architektura.com/

Dzieki temu zaoszczędzisz dużo pieniędzy a sam projekt będzie dobry.

albo dołącz do nas i udzielaj się na forum.