Nasz komentarz na temat funkcji "Sprawdź czy wygrywasz".

Dresscloud

Clouders ♥

Czytaliśmy Waszą prośbę o usunięciu funkcji podglądania swopów i chcemy Wam przedstawić nasze zdanie.

Nie negujemy faktu, iż od momentu wprowadzenia tej funkcji oferty na Premium swopy są znacznie wyższe.

Dla porównania:
30 Premium swopów przed możliwością podglądania zostały wygrane przeciętnie za 67 tysięcy kryształków.
Taka sama ilość swopów z możliwością podglądania została rozdana za przeciętnie 90 tysięcy kryształków.

Jednak nie możemy zapominać o jednym bardzo ważnym fakcie. Razem z możliwością podglądania także wprowadziliśmy na DressCloud nową grę "Wyżej czy Niżej", przez którą na Wasze konta w sumie trafiło już ponad 2,9 milionów kryształków. Również dla Użytkowniczek Premium dodaliśmy możliwość większej nagrody w Barometrze aktywności, przez co dodatkowe 360 tysięcy kryształków trafiło do Was.

Przyglądnęliśmy się także, jak często podglądacie swopy i się bardzo zdziwiliśmy, ponieważ tylko w tym miesiącu 82% Premium Clouders podglądnęło już co najmniej jednego swopa, połowa z nich już nawet wyczerpała wszystkie 3 możliwości, a do końca miesiąca jeszcze ponad tydzień. Z tego wynika, iż chętnie i często korzystacie z owej funkcji.

Nie odczuliśmy tego, aby podglądanie swopów psuło atmosferę i nie całkiem rozumiemy niektórych wypowiedzi, biorąc pod uwagę fakt, iż każdy może sam zadecydować czy chce się dowiedzieć czy wygrywa, bądź nie Nie jest to funkcja obowiązkowa, nie trzeba z niej korzystać.

"Sprawdź czy wygrywasz" zostało dodane, aby użytkowniczki Premium miały coś, co ich wyróżni i w jakimś stopniu da przewagę przy licytowaniu.

Z drugiej strony także nie chcemy ignorować Waszej prośby zwłaszcza, że dużo z Was ją popiera. Dlatego chętnie zapraszamy wszystkich do oddania propozycji, czym moglibyśmy zastąpić funkcję "Sprawdź czy wygrywasz". Co byście chciały w zamian mieć w Premium? Co by się Wam spodobało?

Jeżeli zobaczymy propozycję, która również przypadnie nam do gustu oraz taką, która będzie do zrealizowania - chętnie ją wprowadzimy, aby zastąpić podglądanie swopów.
Na dzień dzisiejszy jednak wszystko pozostaje tak jak jest.


Życzymy Wam pięknego dnia
Zespół DressCloud

Torii

Mnie w tej funkcji nie podoba się to, że trzeba czekać do ostatniej chwili, aby zalicytować (a nie każdy ma czas, aby w danym momencie wejść na internet ). Czy trzeba ją czymś zastępować? Nie wiem, wydaje mi się, że początkowa wersja była super, ale poczytam o pomysłach dziewczyn

A co do kryształków z "Wyżej lub niżej" to wcześniej również były inne super gry, które pozwalały Premium na uzbieranie sporej ilości kryształków i wszystko było w porządku

Ja jestem pod ogromnym wrażeniem, że tak szybko odnieśliście się do naszego postulatu! Jesteście najlepsi!

kaktus

dziękujemy za szybką reakcję!

podobnie jak @Torii nie uważam, by było potrzebne jakieś zastępstwo tej funkcji. poza nią wszystko jest idealnie, przynajmniej dla mnie

diabollo

Dla mnie ta opcja jest bardzo deprymująca - dlaczego?
Kiedyś jak licytowałam to zastawiałam tyle kryształków na ile wyceniłam swop i zawsze była to takie podniecenie czy wygram czy nie, i nawet jak się nie wygrywało bo było się szczęśliwym ze dało się tyle kryształków na ile się samemu wyceniło. A teraz? Gdy mamy opcję sprawdzania za ile pójdzie swop - nawet gdy nie musimy to ciekawość ludzka jest większa i to zrobimy - jak sprawdzam i widzę od razu że mnie po prostu nie stać to mam odczucia smutku, przygnębienia .. nawet nie daje nic za ten swop bo i po co? i cała ta przyjemność w licytowaniu znika..
W tym momencie dla mnie to nie ma sensu ..

Dla mnie po prostu ta MAGIA prysła przez tą opcje ..

A czy trzeba to zastąpić czymś innym?
Nie koniecznie - czasem nie warto zmieniać czegoś co było dobre..

A słowa negatywne typu `` takie drogie swopy, tak trudno uzbierac kryształki`` to są to słowa nowych osób które od razu chciały by mieć wszytsko na tacy i musi minąć troszkę czasu zanim poznają DC i zmienią swoje nastawienie .

ksanaru

Do mnie właśnie przyszedł swop, którego ceny nie miałam możliwości sprawdzić i czekałam na wynik, żeby zobaczyć czy mi się udało, wcześniej sprawdzałam i podobnie jak pisze @diabollo od razu było wiadomo 'czy nas stać' i już nie było tej całej przyjemności. I podobnie jak dziewczyny wyżej - twierdzę, że nie musicie tego niczym zastępować, chyba że jakimiś nowymi odznakami

mysweet

Bardzo cieszyłam się kiedy pojawiła się słynna żarówka przy swopach, ale tylko na początku, bo był taki szał, że mogę zobaczyć za ile swop teraz pójdzie. Żarówek używałam z ciekawości, od tak, aby zobaczyć za ile swop pójdzie, często przed jego końcem, ale i tak okazywało się, że to co ja sprawdzałam, to w klika minut zostało przebite o góra 20 k.

Sprawia to, że osoby, które nie śledzą swopów na bieżąco, tylko raz, na początku dodają ofertę praktycznie nie mają szans na wygraną! Bo ktoś kliknie żarówkę kilka sekund przed końcem i zlicytuje swopa nawet pomimo, że jest on mu nie przydatny byle by pobić kogoś - bo przecież kryształki ma, to co? Widziałam jak dziewczyny piszą, "żałuję wydanych kryształków", "nie podoba mi się ten swop, ale go wzięłam", więc jaki w tym sens???

Ja wolałabym, żeby wróciło jak dawniej. Bez żadnych żarówek. Komu będzie zależało, to wylicytuje i sam wyceni sobie swopa. Wygra czy nie wygra, trudno - na tym to polega Przynajmniej będą te emocje!

nexttime

Ja wolałabym, aby tej funkcji nie było. Bo pół godziny przed zakończeniem swopa mam przewagę nawet 20 tys, a minutę przed jestem o te 20 tys w tyle. :/ Nie zawsze mam czas, aby być na DC gdy licytuje się swop na którymi mi zależy. A dziewczyny czekają do ostatniej chwili. Wolałam jak tej funkcji nie było.

xooxoo
diabollo • 4 lata temu
Dla mnie ta opcja jest bardzo deprymująca - dlaczego? Kiedyś jak licytowałam to zastawiałam tyle kryształków na ile wyceniłam swop i zawsze była to takie podniecenie czy wygram czy nie, i nawet jak się nie wygrywało bo było się szczęśliwym ze dało się tyle kryształków na ile się samemu wyceniło. A teraz? Gdy mamy opcję sprawdzania za ile pójdzie swop - nawet gdy nie musimy to ciekawość ludzka jest większa i to zrobimy - jak sprawdzam i widzę od razu że mnie po prostu nie stać to mam odczucia smutku, przygnębienia .. nawet nie daje nic za ten swop bo i po co? i cała ta przyjemność w licytowaniu znika.. W tym momencie dla mnie to nie ma sensu .. Dla mnie po prostu ta MAGIA prysła przez tą opcje .. A czy trzeba to zastąpić czymś innym? Nie koniecznie - czasem nie warto zmieniać czegoś co było dobre.. A słowa negatywne typu `` takie drogie swopy, tak trudno uzbierac kryształki`` to są to słowa nowych osób które od razu chciały by mieć wszytsko na tacy i musi minąć troszkę czasu zanim poznają DC i zmienią swoje nastawienie .

Chyba lepiej bym tego nie powiedziała
Czar pryska, bo nawet jak mam możliwość sprawdzenia tylko kilka razy czy mam możliwość wygrania to zawsze będzie się pojawiała myśl "aha, znów za mało". A tak przynajmniej była ta niewiadoma i czekało się w (większym) napięciu co będzie na koniec. Fajna adrenalina i fajna zabawa.

dyingstar

Może tę opcję można by było zastąpić jakimś quizem lub czymś, co zajęło by nam cały dzień, bo po 3 godzinach na DC już zaczyna mi się nudzić, a wiem, że są tu Clouders które z miłą chęcią siedziałyby na Dresscloud od rana do wieczora.

Lifja

Myślałam żeby może lepiej się nie wypowiadać, bo przecież jestem z Wami tylko pół roku, ale myślę, że trzeba poprzeć osoby, które są na DC dłużej niż ja, albo od samego początku. Takich osób powinno się słuchać, a póki co zauważyłam, że żadna z dziewczyn nie zachwala tej opcji. A co do zmian, uważam, że nie trzeba od razu zastępować czegoś co nie wypaliło czymś innym. Wystarczyłoby przywrócić wszystko do "normy" i myślę, że wszystkie clouders będą zadowolone

kaktus

dziewczyny, właśnie wpadł mi do głowy jeden pomysł, ale nie wiem czy nie jest to zbyt skomplikowane lub po prostu głupie, więc powiedzcie proszę szczerze co o nim myślicie

co powiecie na swop-shop w wykonaniu clouders? te z nas, które mają na to ochotę, tworzą paczuszki ze swoich kosmetyków, których nie używają (koniecznie nowych). propozycję swojego autorskiego swopa wysyłają administracji, administracja zatwierdza lub nie zatwierdza paczuszki. jeśli zatwierdza - paczuszka idzie na licytację, a kryształki, za które zostaje 'sprzedana' trafiają do clouders, która paczuszkę stworzyła.

mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi, starałam się opisać to w miarę zwięźle i zgrabnie

mysweet
dyingstar • 4 lata temu
Może tę opcję można by było zastąpić jakimś quizem lub czymś, co zajęło by nam cały dzień, bo po 3 godzinach na DC już zaczyna mi się nudzić, a wiem, że są tu Clouders które z miłą chęcią siedziałyby na Dresscloud od rana do wieczora.:kwiatek:

Mnie się na DC nigdy nie nudzi, a potrafię tu być sporo czasu

mysweet
kaktus • 4 lata temu
dziewczyny, właśnie wpadł mi do głowy jeden pomysł, ale nie wiem czy nie jest to zbyt skomplikowane lub po prostu głupie, więc powiedzcie proszę szczerze co o nim myślicie :D co powiecie na swop-shop w wykonaniu clouders? te z nas, które mają na to ochotę, tworzą paczuszki ze swoich kosmetyków, których nie używają (koniecznie nowych). propozycję swojego autorskiego swopa wysyłają administracji, administracja zatwierdza lub nie zatwierdza paczuszki. jeśli zatwierdza - paczuszka idzie na licytację, a kryształki, za które zostaje 'sprzedana' trafiają do clouders, która paczuszkę stworzyła. mam nadzieję, że rozumiecie, o co mi chodzi, starałam się opisać to w miarę zwięźle i zgrabnie ;)

@kaktus nie jest to możliwe, bo DC współpracuje tylko z firmami i producentami, nie mogłoby od nas brać paczuszki, ponieważ by było to nie fair w stosunku do tych firm Poza tym jakby ktoś nie wysłał paczki czy coś, to byłby problem zrzucony na Administrację

kaktus

@mysweet zapomniałam dodać - paczuszka najpierw jest wysyłana do Administracji, i to Administracja wysyła ją do zwyciężczyni, tak jak każdego normalnego swopa ale jeśli faktycznie jest to niemożliwe, no to trudno, nie ma co się rozpisywać

mysweet
kaktus • 4 lata temu
@mysweet zapomniałam dodać - paczuszka najpierw jest wysyłana do Administracji, i to Administracja wysyła ją do zwyciężczyni, tak jak każdego normalnego swopa :D ale jeśli faktycznie jest to niemożliwe, no to trudno, nie ma co się rozpisywać ;)

@kaktus poza tym my mamy swoje niezastąpione edycje paczuszek

Tvinge

To oczywiste, że chętnie korzystamy z tej funkcji - gdybyście nam dawali np. tysiąc kryształków dziennie za zalogowanie też byśmy korzystały, ale niekoniecznie twierdziłybyśmy, że to dobra i sprawiedliwa opcja

Choć wydaje mi się, że np. ja skorzystałam z "podglądu" zaledwie parę razy odkąd wprowadzono tę zmianę. Jakiś czas temu sprawdziłam na próbę - założyłam daną liczbę kryształków około 2 minuty przed końcem licytacji i wyskoczyło mi, że wygrywam, i to sporą większością. Wycofałam ostatecznie kryształki, a wygrała osoba, która wyłożyła o kilkadziesiąt. kryształków więcej. Tak więc to jest naprawdę kwestia czekania do ostatnich sekund licytacji i przebijanie się kryształkami. Nie twierdzę, że w tym jest coś złego, bo często tak właśnie wygląda licytacja, ale ja zgadzam się z większością Clouders, że poprzedni system był lepszy i bardziej ekscytujący

I to, że opcja ta nie jest obowiązkowa... ależ my to wiemy, ale w licytacji swopów bierze udział większa ilość Clouders, a na ich działanie nie mamy już wpływu. Jeśli nie skorzystamy z podglądu, możemy tylko stracić... więc siłą rzeczy MUSIMY korzystać by mieć szanse na wygraną.

Jeśli chodzi o pomysły na zmianę funkcji podglądu, to ja nie będę oryginalna i napiszę, że jestem za nową grą, bo wszystkie, które wymyślaliście były naprawdę świetne!

ewela22

Może jakaś nowa gra tylko dla użytkowniczek Premium?

doughnut

Ja wiem! Zamiast tej opcji chciałabym nową odznakę w dniu urodzin dla każdej z Clouder (nawet nie premium) a dla Premium dodatkowo na stronie głównej mogłoby się pojawiać coś takiego jak "zdrapka" - po kliknięciu pojawiałyby się np. 4 zdrapki, z czego można wybrać jedną, pod każdą z nich byłaby nagroda np. dodatkowa chmurka, podwójna liczba kryształków do końca dnia, jakaś ilość kryształków albo dodatkowa gra w jedną z 3 dostępnych Co Wy na to ?

kaktus

@doughnut taaaaak

gilgotka

Ja jestem za usunięciem opcji podglądania ! Dziewczyny wyżej wymieniły już wystarczająco dużo powodów dlaczego. Jeśli chodzi o inną funkcję która mogłaby ją zastąpić, to myślę że samo zniesienie jej będzie wystarczającym plusem, ale jednak wpadłam na kilka pomysłów dotyczących premium.

ZAKŁAD Z INNĄ CLOUDER - losowo wybierane dwie użytkowniczki, do wybranej kategorii np. jak w zakładzie wrzucają swoje zdjęcie, powiedzmy kategoria kosmetyki - ja wrzucam swoje zdjęcie, inna clouders swoje i ta która zdobędzie większą ilość fajne wygrywa. Żeby jednak nagrody nie były kolosalne, wygrywa tyle kryształków ile miała przewagi nad przegraną. Zakłady mogłyby być jawne bądź niejawne (czyli nie wiemy kto jest naszą ,,przeciwniczką'' )

GRY - wiele razy były sprzeczki, że w grach można zgarnąć dużo kryształków itd. Wpadłam na pomysł, aby np. w grach do wygrania była dodatkowa chmurka. Nie wiem czy to byłaby nowa gra, czy zamiana jakiejś istniejącej, ale wgranie dodatkowej chmurki łatwo można wprowadzić i myślę, że najbardziej pasowałoby to do koła fortuny.

SWOP-SHOP - oprócz zmiany związanej z likwidacją podglądania myślę że jest idealnie !

TOP Clouders - co wy na to, aby nagardzać clouders posiadające premium które w miesiącu rozdały najwięcej kryształków ? Może to być jedna osoba, ale np. taka TOP 5, czyli lista 5 clouders, mogłyby dostawać odznakę. Odznaka mogłaby być w kształcie KRYSZTAŁKA i nazywać się MISTRZ KRYSZTAŁKOWANIA, a dla clouder które po raz kolejny znalazłyby się na liście np. dodatkowa chmurka. Po za tym fajnie byłoby widzieć ile kryształków rozdajemy w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca.

Na razie tyle, jak skonstruuję coś jeszcze nadającego się do podzielenia się tym z wami to dam znać


PS. Chętnie ujrzałabym emotikonkę w kształcie pandy

gilgotka
doughnut • 4 lata temu
Ja wiem! Zamiast tej opcji chciałabym nową odznakę w dniu urodzin dla każdej z Clouder (nawet nie premium) a dla Premium dodatkowo na stronie głównej mogłoby się pojawiać coś takiego jak "zdrapka" - po kliknięciu pojawiałyby się np. 4 zdrapki, z czego można wybrać jedną, pod każdą z nich byłaby nagroda np. dodatkowa chmurka, podwójna liczba kryształków do końca dnia, jakaś ilość kryształków albo dodatkowa gra w jedną z 3 dostępnych :D Co Wy na to ? :y

Taaaak

1 2 3 4 5 6

albo założ konto i udzielaj się na forum.