infoblog dresscloud

Jak odświeżyć kolor tatuażu? Sprawdź nieoceniony krem do tatuażu Neba

Zrobiłeś świeży tatuaż i proces jego gojenia cały czas trwa? Chcesz, by wzór tatuażu zrobionego kilka lat temu był zawsze wyraźny? Podpowiadamy, co zrobić, by nowy tatuaż jak najdłużej zachował swoje barwy. Na pewno niesamowicie pomagają chronić tatuaż odpowiednie kosmetyki. Sprawdź, jaki krem do tatuażu najlepiej sprawdzi się do pielęgnacji i odświeżenia Twojej dziary.

Blaknięcie tatuaży – jaka jest przyczyna?

Jako główne przyczyny związane z blaknięciem wyróżnia się słońce, jakość użytego barwnika, sposób pielęgnacji tatuażu oraz miejsce na ciele, gdzie go zrobiono.

Zacznijmy od problemów ze słońcem. Tatuaż to wzór wykonany przy pomocy barwnika wstrzykiwanego pod skórę i niestety barwnik ten nie jest odporny na słońce. Po kontakcie z promieniowaniem UV, z czasem zaczyna blaknąć. Okazuje się, że przy odpowiedniej pielęgnacji zaraz po zrobieniu tatuażu oraz później tatuaż na długo zachowuje ładny i świeży wygląd. Wcale też nie trzeba używać drogiego kremu. Krem do opalania i masło do pielęgnacji skóry po opalaniu Neba doskonale ochronią Twój tatuaż i są w naprawdę przystępnych cenach.

Kolejnym problemem jest jakość używanych barwników. Wiele osób chciałoby mieć super tatuaż za niewielkie pieniądze i tym też kierują się przy wyborze studia. Niska cena może wiązać się nie tylko z nieodpowiednimi warunkami sanitarnymi, ale też jakością materiałów, w tym barwników.

Sposób pielęgnacji tatuażu też jest nie bez znaczenia. Warto pamiętać, że dbanie o niego zaczyna się już od zrobienia dziary, a dobry krem ochronny i odpowiednia pielęgnacja nie tylko pozwolą nawilżyć skórę i będą łagodzić podrażnione zabiegiem miejsce.

Ostatnim czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest miejsce na ciele, gdzie ma pojawić się malunek. W miejscach narażonych na tarcie (np. przez ubrania czy buty) skóra szybciej się wysusza i łuszczy, co przyspiesza blaknięcie tatuaży i utratę ich kształtu.

Dbanie o tatuaż na samym początku

Robienie tatuażu to wstrzykiwanie barwnika pod skórę i taki barwnik staje się ciałem obcym w naszym organizmie. Co za tym idzie, organizm stara się go pozbyć i już od momentu zrobienia tatuażu, rozpoczyna się proces jego blaknięcia. Co możesz z tym zrobić? Wbrew pozorom bardzo dużo! Już od pierwszych dni dbaj o skórę, aby nie narażać jej na niepotrzebne infekcje. Żeby przyspieszyć regenerację i zniwelować podrażnienie, możesz zastosować krem do tatuażu Neba, który po pierwsze idealnie nadaje się na świeże wzory, a ponadto odżywia i ujędrnia skórę. Regeneruje podrażnione miejsca, a także działa przeciwzapalnie, przez co sprzyja szybszemu zagojeniu tatuażu. Wygodne jest to, że szybko się wchłania i nie plami ubrań.

Cztery podstawowe praktyki w codziennej pielęgnacji tatuażu

Jak na co dzień dbać o tatuaż? Po pierwsze – folia. Po zrobieniu tatuażu skóra jest podrażniona i wrażliwa na infekcje. Musisz więc zrobić wszystko, żeby była jak najmniej na nie narażona. Specjalna, oddychająca folia jest świetnym rozwiązaniem. Po drugie – higiena. Pamiętaj, że nie możesz dotykać miejsca gojącego się tatuażu brudnymi rękoma. Ponadto namalowany wzór trzeba przemywać kosmetykami o delikatnym składzie (mydło do tatuażu, szare mydło, środki do higieny intymnej) kilka razy dziennie. Po trzecie – zasłaniaj świeży wzór i chroń go przed promieniami słońca, a po wygojeniu stosuj odpowiednie kremy z filtrem. Po czwarte – dbaj o skórę, stosując odpowiednie kosmetyki. W ofercie Neba znajdziesz preparaty do pielęgnacji tatuażu na każdym etapie. Możesz wybrać komplet kosmetyków do ciała, które w swoim składzie mają takie składniki jak oleje nawilżające, natłuszczające i panthenol, przez co znacząco przyspieszają proces gojenia się świeżych tatuaży. Polecamy także świetny krem do pielęgnacji tatuażu na co dzień, który nie brudzi ubrań, ma lekką konsystencję i przyjemny zapach. Wszystkim posiadaczom rysunków na skórze, niezależnie od wielkości wzoru, polecamy także naturalne masła do pielęgnacji Neba.

Jak dbać o tatuaż, żeby nie stracił koloru

Prawda jest taka, że za żywotnością tatuażu stoi zaangażowanie noszącej go osoby. Pamiętaj, że nawet najlepszy krem ochronny czy krem do pielęgnacji tatuażu stosowany "od święta" nie uratuje tatuażu od utraty kształtu i wyblaknięcia. Chcesz mieć pewność, że rysunek na skórze długo będzie wyglądał świeżo i zdrowo? Wypróbuj produkt z oferty Neba. Jeśli wejdzie Ci w nawyk stosowanie wysokiej jakości kosmetyków od marki wyspecjalizowanej w tego rodzaju pielęgnacji, Twój tatuaż będzie wyglądał świeżo przez długie lata.

Artykuł partnera

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.