Jaki peeling do skóry głowy?

Czysta, zdrowa skóra głowy jest podstawą do tego, by włosy mogły wyglądać zachwycająco. Wiele osób bagatelizuje wagę skutecznego oczyszczania skalpu, choć peeling jest tak naprawdę kluczowy. Podpowiadamy, jak dobrać go do swoich potrzeb!

Jaki peeling do skóry głowy?

Dlaczego warto stosować peeling do skóry głowy?

Peeling to podstawa skutecznego oczyszczania. Żaden, nawet najsilniejszy szampon, nie poradzi sobie z tym zadaniem tak dobrze, jak wysokiej jakości, naturalny peeling. Warto sięgać po sprawdzone kosmetyki z naturalnym składem, jak np. tutaj: https://onlybio.life/peelingi-do-wlosow.

Peeling sprawia, że skóra staje się dobrze oczyszczona, przez co lepiej i skuteczniej wchłania składniki odżywcze z innych kosmetyków, np. wcierek. Ponadto oczyszczanie usuwa nadmiar sebum, martwych komórek i zanieczyszczeń, przez co sprawia, że włosy nie przetłuszczają się tak szybko.

Regularny peeling oznacza więc, że włosy dłużej pozostają świeże, znika problem łupieżu, łuszczącej się, przesuszonej i swędzącej skóry.

Rodzaje peelingów – który wybrać?

Istnieje kilka rodzajów peelingów do skalpu – jeden z nich to peelingi mechaniczne. Ich działanie opiera się o zawartość drobinek ściernych, które manualnie złuszczają martwy naskórek – działają mocno, polecane są osobom o przetłuszczających się włosach, jednak nie do końca dla właścicielek wrażliwej skóry.

Drugi rodzaj to peelingi enzymatyczne. Ich działanie polega na rozpuszczaniu martwego naskórka poprzez zawarte w nich enzymy, np. pochodzące z owoców. Metoda jest delikatniejsza, niż ta mechaniczna, dlatego posiadaczki wrażliwego skalpu z pewnością docenią jej działanie.

Trzecia grupa to peelingi kwasowe. Kwasy AHA/BHA skutecznie złuszczają naskórek, regulują wydzielanie sebum. Takie rozwiązanie poleca się osobom, których skóra bardzo szybko się przetłuszcza, a dodatkowo gdy borykają się z problemem łupieżu i innych schorzeń skórnych.

Jak prawidłowo stosować peeling do skalpu?

Większość peelingów działa dużo lepiej na zwilżonej, niż na suchej skórze. Nałóż produkt na skalp i masuj okrężnymi ruchami przez około 2-3 minuty upewniając się, że docierasz do każdego miejsca na głowie.

Nie trzyj skóry zbyt intensywnie, wystarczy delikatny masaż, który pozwoli składnikom działać. Błędem jest zbyt częste stosowanie peelingów – mechaniczny wystarczy robić raz w tygodniu, zaś enzymatyczny i kwasowy – raz na dwa tygodnie.

Nadmierne używanie takich produktów może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, powodować wysuszanie, podrażenienie czy łuszczenie się skóry głowy.

Dodatkowo pamiętaj o tym, by każdorazowo dokładnie zmyć peeling z włosów. Pozostawienie resztek produktu obciąża włosy, może także spowodować nieestetyczny efekt przetłuszczenia skalpu i uczucie swędzenia.

Dobieraj peeling do swoich potrzeb tak, by trafić na idealną metodę – gwarantujemy, że szybko odczujesz dobroczynne skutki takiego etapu pielęgnacji. Stawiaj na sprawdzone kosmetyki o dobrym, krótkim składzie, pełne naturalnych ekstraktów i wyciągów. Powodzenia!

Artykuł sponsorowany

Komentarze

albo założ konto i udzielaj się w komentarzach.