Prezent weselny

zostanbadz

Witajcie Clouders!
Mam problem. Otóż mój brat cioteczny bierze ślub w czerwcu. Niby jeszcze trochę czasu jest, ale wiadomo - zleci. Problem jest tego typu, że nie mam kompletnie pojęcia ile trzeba dać "w kopertę". Na pewno pójdę z osobą towarzyszącą, ale pracuję tylko na umowie zlecenie i ciągle się uczę. Dodam, że moi rodzice są jego chrzestnymi, więc na pewno odpalą mu coś większego.
Ostatnio na weselu byłam 4 lata temu xd wtedy kuzynowi kupiłam tort z ręczników, ale wydaje mi się, że już to trochę przereklamowane jest..
wiadomo, muszę jeszcze sukienki kupić. Wesele nie jest na miejscu, tylko na Śląsku, więc dojazd itd..

frambuesa

Dla mnie danie na wesele do kopert to teraz wydatek minimum 300 złotych Ja na Twoim miejscu jak ciągle się uczysz i pracujesz na umowę zlecenie dorzuciłabym się do kopert do rodziców jeśli się na to zgodzą . I na kartce wpisalibyście się wszyscy i wtedy możesz własnie dorzuci 200 czy 300 złotych.

nazwa001

Jeśli koperta to wiadomo, co najmniej 300-400 zł jeśli idziesz z osobą towarzyszącą. Ale równie dobrze możesz kupić jakiś prezent, my dostaliśmy np. Taki super komplecik, a koszt niecałe 200 zł
https://dresscloud.pl/mp/552734/u03.0917.nazwa001.59ae58bdc858b.jpg?v=1504598206

xkyokox

Za 2 tygodnie idę z narzeczonym na wesele do naszych dobrych znajomych. Wkładamy do koperty 400 zł, dajemy lepsze wino i kartkę. Chcieliśmy dać 500 zł, niestety wydatki z miesiąca na miesiąc nas wykańczały i zamiast odłożyć 100 zł to odkładaliśmy czasem 50 zł (tak, co miesiąc odkładaliśmy na spokojnie daną kwotę, żeby dać to młodym) Jak dla mnie to takie 'minimum' do koperty jak za ślub, ale wiadomo, że jak nie masz pieniędzy to ich znikąd nie wyczarujesz.

Co do 'przygotowań' do wesela. Sukienka z sh/vinted i już spory koszt odpada

zostanbadz
frambuesa • 2 lata temu
Dla mnie danie na wesele do kopert to teraz wydatek minimum 300 złotych :( Ja na Twoim miejscu jak ciągle się uczysz i pracujesz na umowę zlecenie dorzuciłabym się do kopert do rodziców jeśli się na to zgodzą . :) I na kartce wpisalibyście się wszyscy i wtedy możesz własnie dorzuci 200 czy 300 złotych. :)

teoretycznie tak, ale mam jeszcze starszego brata, który pracuje i młodszego, który będzie dopisany do rodziców. zresztą, już będzie po 18stce to pewnie też z panną przyjdzie

zostanbadz
nazwa001 • 2 lata temu
Jeśli koperta to wiadomo, co najmniej 300-400 zł jeśli idziesz z osobą towarzyszącą. Ale równie dobrze możesz kupić jakiś prezent, my dostaliśmy np. Taki super komplecik, a koszt niecałe 200 zł https://dresscloud.pl/mp/552734/u03.0917.nazwa001.59ae58bdc858b.jpg?v=1504598206

komplecik przepiękny jak znajdę coś, co mogłabym im kupić to kupię i dorzucę coś w kopertę

zostanbadz
xkyokox • 2 lata temu
Za 2 tygodnie idę z narzeczonym na wesele do naszych dobrych znajomych. Wkładamy do koperty 400 zł, dajemy lepsze wino i kartkę. Chcieliśmy dać 500 zł, niestety wydatki z miesiąca na miesiąc nas wykańczały i zamiast odłożyć 100 zł to odkładaliśmy czasem 50 zł (tak, co miesiąc odkładaliśmy na spokojnie daną kwotę, żeby dać to młodym) :) Jak dla mnie to takie 'minimum' do koperty jak za ślub, ale wiadomo, że jak nie masz pieniędzy to ich znikąd nie wyczarujesz. Co do 'przygotowań' do wesela. Sukienka z sh/vinted i już spory koszt odpada :)

w przyszłym roku w zasadzie mam 2 pewne wesela i 2 18'stki. oba wesela z mojej strony i 1 18stka. druga od mojego faceta.
u mnie raczej nie ma jakiś fajnych sh z dobrymi sukienkami. albo kupię, albo uszyję chociaż jedną. vinted - dla mnie kupowanie tam odpada. kolejny raz przejechałam się na sprzedającym, gdzie podał mi błędne wymiary bluzy i po prostu była za mała na mnie..

savicka

Niestety, wesela to drogi wydatek. Jak się uczysz to też bym wrzuciła razem z rodzicami. około 400 zł się daje

nazwa001
nazwa001 • 2 lata temu
Jeśli koperta to wiadomo, co najmniej 300-400 zł jeśli idziesz z osobą towarzyszącą. Ale równie dobrze możesz kupić jakiś prezent, my dostaliśmy np. Taki super komplecik, a koszt niecałe 200 zł https://dresscloud.pl/mp/552734/u03.0917.nazwa001.59ae58bdc858b.jpg?v=1504598206

zostanbadz • 2 lata temu
komplecik przepiękny :) jak znajdę coś, co mogłabym im kupić to kupię i dorzucę coś w kopertę :)

Polecam, nam bardzo się spodobał. Dostaliśmy też komplet noży Gerlacha w stojaku, oraz garnki, zastawę i sztucce Ambition, ale kupując taki prezent już trzeba wiedzieć, że ktoś potrzebuje takiego prezentu, my prosilismy o to rodzenstwo

Zoey6

Ja byłam na weselu we wrześniu razem z Narzeczonym, który był świadkiem, a ślub brał jego kuzyn. My daliśmy 500 zł, kartkę i lepsze wino tak do 100 zł. Do tego doszedł dojazd na miejsce, sukienki buty itp. Dodam, że oboje pracujemy i studiujemy a kokosów nie zarabiamy Dla nas 500 zł na wesel u rodziny to taka optymalna kwota.

gulonica

W niektórych kwiaciarniach, jakiś sklepach z prezentami robią przeróżne kosze prezentowe, można sobie wybrać różne rzeczy, paczka zazwyczaj wygląda na drogą, a jej koszt to ok 200 zł.
Moja mama kupowała coś takiego dla brata w zeszłym roku, było tam chyba 2 ręczniki (z napisami dla męża i dla żony), tak jak @nazwa001 pokazywała 2 filiżanki również podpisane, mała szkatułka taka na biżuterie, wino chyba i coś jeszcze, tak dokładnie już nie pamiętam. Ale wiem że dała za niego ok 200 zł. Można popytać, skoro masz jeszcze czas.

ilovedots

Z tego co słyszałam to minimalna kwota w kopercie to "za talerzyk" w większych miastach jest to pewnie więcej

xooxoo

Ja ostatnio byłam na dwóch weselach i dawałam 300 zł do prezentu. Sama robiłam pudełko prezentowe, tam dawałam pieniądze, zdrapki, małą wódkę i jakieś inne gadżety - tak żeby było zabawniej i żeby nie były to tylko pieniądze. Na tych dwóch weselach byłam sama. Nie wiem czy to duży, czy mało ale na tyle mogłam sobie pozwolić. Myślę, że powinnaś właśnie tak podejść do tematu i dać tyle ile możesz i ile chcesz.

Cccaroline

Moje wesele było w maju, więc mogę powiuedzieć jak u nas było. Wiadomo pewnie i region ma znaczenie. Podkarpacie. Zazwyczaj pary dawały 500 zł, byli także kuzyni, którzy przyszli sami, to w kopercie było 200. ( mówię o kuzynach studiujących) - wiadomo pewnie rodzice dali.

doughnut

Ja dawałam z chłopakiem 300zł + prezent, który składał się z różnych drobnostek. Zrobiliśmy karton z rzeczami typu: maseczki do twarzy z karteczką i dopiskiem "dla urody", każda rzecz miała doczepioną karteczkę i w sumie było wino, smoczek dla dziecka, nasze wspólne zdjęcie, słodkości, maseczki do twarzy, zdrapki, piórka, kartkę z życzeniami i kilka innych rzeczy, ale nie pamiętam Prezent był dla przyjaciół

magda2198

Ja myślę (i sama zawsze tak daję), że 400zł to min. zwłaszcza, że to rodzina. Do tego jeszcze jakiś drobiazg (wino, albo coś ciekawego na pamiątkę tak w granicach 50zł).

Anonimowa

Myślę, że kwota 300- 400 zł.

sailor

Wg mnie min. 300 zł. Chociaż niby powinno się dawać tak by talerzyk się zwrócił czyli ok. 200 zł za os.

PS: Ja za rok mam dwa wesela tydzień po tygodniu i to dopiero będzie hardkor z wydatkami....

doughnut
sailor • 2 lata temu
Wg mnie min. 300 zł. Chociaż niby powinno się dawać tak by talerzyk się zwrócił czyli ok. 200 zł za os. PS: Ja za rok mam dwa wesela tydzień po tygodniu i to dopiero będzie hardkor z wydatkami....:O

Zależy też od wesela i ilości gości, a i miejscowości, bo u mnie wychodzi 120 - 160zł za osobę

jadziaaaa

a ja uważam, że jeżeli faktycznie nie szastasz pieniędzmi to nikt nie będzie od Ciebie oczekiwał dużych sum w kopercie- zwłaszcza, że się uczysz. masz trochę czasu, więc możesz po prostu odkładać miesięcznie zamiast na jakieś "pierdoły" to na ślub. ale jakbym nie miała to bym dała i 200 zł i czułabym się z tym ok. chociaż tak jak piszą dziewczyny: na parę to tak z 500 zł

Agniecha

Co do prezentu oprocz pieniazkow mozesz zaczerpnac inspiracji na Pinterest wpisz tam sobie w lupke wedding gift ideas i wyswietli ci sie masa swietnych pomyslow na prezenty

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.