Ciekawe miejsca w Lublinie i dobre restauracje

TheDream

Wybieramy się z chłopakiem na weekend do Lublina, chcemy jak najwięcej zwiedzić, oglądnąć, posiedzieć i pochodzić po fajnych miejscach, a także dobrze zjeść porządne duże porcje Jak na razie w internecie znalazłam takie miejsca jak podziemia rynku, Ogród Saski, Zamek, Plac Litewski, Krakowskie Przedmieście, Majdanek i Ogród Botaniczny, a jeśli chodzi o jedzenie Św. Michał, U Szewca, Bistro Ostro, Mrau Cafe i Kawiarnia ParZona. Może jeszcze jakieś fajne galerie handlowe, ciekawe miejsca? Liczę na pomoc

monikove

Zamek,Starówka,Zalew Zemborzycki.
Jeżeli chodzi o dobre jedzenie i duże porcję to polecam Pyzatą Chatę

gosche

Św Michał aż się głodna zrobiłam

owieczka

Ja bym jeszcze do listy dopisała Skansen http://skansen.lublin.pl/pl/ szczególnie o tej porze roku myślę, że warto tam zajrzeć no i jest niedaleko od Ogrodu Botanicznego, który już masz na liście. Od siebie chciałabym jeszcze polecić wejście na Wieżę Trynitarską (koło katedry, przy Starym Mieście), o ile nie macie lęku wysokości. Widoki są naprawdę mega na całe miasto, byłam ostatnio podczas Nocy Kultury i akurat trafiłam na zachód słońca... Koniecznie wybierzcie się na otwarty po remoncie zaledwie kilka dni temu Plac Litewski. Odbywają tam się pokazy multimedialne na nowej super ekstra fontannie za grube miliony. Tutaj rozpiska na najbliższe dni: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,21968945,nie-widziales-multimedialnego-pokazu-na-placu-litewskim-beda.html Byłam na otwarciu i uważam, że naprawdę warto taki pokaz zobaczyć.
Jeśli chodzi o jedzonko to lody Bosko, o ile nie zrazi was kilometrowa kolejka.
Na razie tyle, postaram się coś jeszcze dopisać. Aa i jak nie macie zbyt dużo czasu to Zalew wspomniany wyżej chyba bym sobie odpuściła... Mogę zapytać kiedy konkretnie planujecie wycieczkę?

TheDream
owieczka • 2 lata temu
Ja bym jeszcze do listy dopisała Skansen http://skansen.lublin.pl/pl/ szczególnie o tej porze roku myślę, że warto tam zajrzeć :) no i jest niedaleko od Ogrodu Botanicznego, który już masz na liście. Od siebie chciałabym jeszcze polecić wejście na Wieżę Trynitarską (koło katedry, przy Starym Mieście), o ile nie macie lęku wysokości. :D Widoki są naprawdę mega na całe miasto, byłam ostatnio podczas Nocy Kultury i akurat trafiłam na zachód słońca... :kocham: Koniecznie wybierzcie się na otwarty po remoncie zaledwie kilka dni temu Plac Litewski. Odbywają tam się pokazy multimedialne na nowej super ekstra fontannie za grube miliony. :D Tutaj rozpiska na najbliższe dni: http://lublin.wyborcza.pl/lublin/7,48724,21968945,nie-widziales-multimedialnego-pokazu-na-placu-litewskim-beda.html Byłam na otwarciu i uważam, że naprawdę warto taki pokaz zobaczyć. :) Jeśli chodzi o jedzonko to lody Bosko, o ile nie zrazi was kilometrowa kolejka. Na razie tyle, postaram się coś jeszcze dopisać. :) Aa i jak nie macie zbyt dużo czasu to Zalew wspomniany wyżej chyba bym sobie odpuściła... :P Mogę zapytać kiedy konkretnie planujecie wycieczkę? :)

Dopisuję sobie Skansen i Wieżę, o Placu Litewskim słyszałam i pójdziemy tam na pewno Będziemy w połowie lipca, ale kilka dni temu byłam w Lublinie na noc przejazdem, zdążyłam zwiedzić tylko Tarasy Zamkowe i zobaczyć Zamek z ulicy

Czarnuuch

O super wątek, akurat planuje się tam wybrać za jakoś czas, więc warto wiedzieć co i jak.

Deserto

Możecie pojechać nad Zalew Zemborzycki jeśli będzie ładna pogoda i macie dużo czasu, jeśli nie - odpuścić. Warto przejść się na wspomnianą Wieżę Trynitarską (widok na panoramę Lublina), dodatkowo warto zajrzeć według mnie do Centrum Spotkania Kultur (chociażby na tarasy widokowe, ale i w środku często są fajne wystawy dla miłośników sztuki) oraz do Brain Damage Gallery (różne wystawy związane ze street-artem i graffiti).

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.