W drodze do Budapesztu

francescaa

Na wakacje postanowiłam dla mnie i chłopaka zorganizować kilkudniowy wypad do Budapesztu. Raczej nie chciałabym korzystać z biur podróży, wycieczek objazdowych z grupą ludzi, bo mam wrażenie, że to zawsze wychodzi drogo, a poza tym jest się uzależnionym od tej grupy.
Czy któraś z Was była w Budapeszcie na własną rękę? Nie uśmiecha mi się 16-godzinna podróż pociągiem, jeśli na cały wyjazd planujemy przeznaczyć 3-4 dni, dlatego też chciałabym dostać się tam samolotem. Ale jak szukać tanich linii?! Noclegu poszukam przez airbnb, tak chyba wyjdzie w miarę sensownie cenowo.
Może macie jakieś rady co do wycieczki do Budapesztu lub w ogóle co do organizacji takiej podróży na własną rękę?
Dodam, że żadne z nas nie ma prawo jazdy, więc w grę wchodzi tylko komunikacja miejska/publiczna.
Chcielibyśmy coś zwiedzić, podjeść regionalnej kuchni, zobaczyć coś ciekawego. Czy 3-4 dni to wystarczająco?
Z góry dzięki za wszystki wskazówki i rady.

jusstinkaa

jeśli chodzi o tanie linie lotnicze to polecam sprawdzić ryanair lub wizzair co do reszty niestety nie pomogę, bo nigdy nie byłam w Budapeszcie :<

Sonrisaa

Jeśli Wam jest w miarę obojętny termin to w Locie i EasyJet da się trafić na bilety za kilka zł

aneczkai

Ja byłam w Budapeszcie Polskim Busem, jedzie się z Krakowa ok 6h. Jest tam ogólnie tanio, za nocleg płaciliśmy ok 35 zł w jakimś hostelu, jedzenie te nie jest jakieś drogie, podobne ceny jak u nas. My byliśmy na 3 dni i myślę, że spokojnie wystarczą 3-4 dni na zwiedzanie, zależy też co chcesz zobaczyć

francescaa

Termin w zasadzie jest dość luźny: lipiec-sierpień, ale żebyśmy dostali wolne musimy to wiedzieć do 20-21 dnia poprzedniego miesiąca dlatego z dnia na dzień też nie możemy się niestety wybrać.
Polski Bus ok, ale my do Krakowa mamy jakieś 8-10 godzin pociągiem, więc łącznie dość dużo czasu stracimy na dojazdy. Dlatego będę szukać lotów - na lotnisko do Warszawy mamy ok. 3 godzin pociągiem, więc taka opcja jest dla nas sensowniejsza.

owieczka

Są fajne wyszukiwarki tanich lotów, jak wpiszesz w Google "tanie loty" to powinno wyskoczyć ja sobie często przeglądam i marzę nawet próbowalam sobie coś już zaplanowac ale jednak w pojedynkę to dość drogo wychodzi z noclegami. A Budapeszt podobno jest piękny, mam nadzieję, że też kiedyś tam dotre.

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.