Jak powiedzieć siostrze, że nie będzie świadkową?

Madzia0013

W przyszłym roku biorę ślub. Mam o 8 lat starszą siostrę i wiem, że liczy na to, że będzie moją świadkową. Jednak ja mam inne plany i po prostu nie widzę jej w tej roli u mojego boku, może dlatego też, że nigdy nie byłyśmy bardzo zżyte. Ona ma też bardzo ciężki charakter i wiem, że będzie foch.
Może macie jakieś doświadczenie w tym temacie i wiecie jak rozegrać tą kwestię? Jak jej powiedzieć, że nie będzie świadkową?

Marynata

Kurcze ciężki temat. Ale jakby nie było to Twój dzień, a świadkowa to nie tylko świadkowa, bo też będzie Ci bardzo pomocna, a w takim dniu tracenie nerwów na osobę, z którą nie czujesz się komfortowo i znosić ewentualne fochy-no nie. Rozumiem, że masz poczucie winy, ale niepotrzebnie, przecież nikt nie powiedział, że musi nią być. Ja bym po prostu nie tłumaczyła się siostrze. Postępowałabym naturalnie z myslą o tym, że goście będą gośćmi, a świadkowa świadkową nikomu nie tłumacząc się z podjętej decyzji. A siostra jak ma strzelić focha, to i tak go strzeli z każdego innego powodu . Pamiętaj, że to jest Twój dzień i życzę powodzenia

sjemaziomq

To twoja decyzja, twój dzień i raczej powinna zrozumieć . Ja mam dwie siostry i też musiałam podjąć wybór, wiedziałam, że obie czekaja . Nie obraziła się

monikove

Myślę, że powinnaś powiedzieć jej to prosto w oczy. Jeżeli chce się obrażać, to trudno. Moja koleżanka chciała być moją świadkową i w sumie ona sama mi powiedziała ot tak, że będzie, ale ja się nie zgodziłam. Oczywiście ona się obraziła, bo jak to. No ja mam powody. Chciałabym mieć świadkową, która jest mi bliska. Myślę, że powinnaś jej powiedzieć, że w tej roli widzisz swoją przyjaciółkę, osobę z którą masz super kontakt.

Marudziara

słuchaj, nie będziesz moją swiadkową - o tak powiedz. Daj znać, jak to zniosła. Jak strzeli focha, to ja bym dopiekła, że właśnie dlatego.

sailor

Skoro nie jesteście ze sobą zżyte to tym bardziej nie powinnaś mieć problemu by jej to powiedzieć. A że się obrazi to już nie Twój problem 🤷‍♀️ To jest Twój dzień więc skup się na sobie a nie na uczuciach innych.

Brygid95

Zasugeruj po prostu przy niej, że Twoją świadkową będzie Twoja przyjaciółka, powinna to zrozumieć ponieważ to twój dzień. Poza tym nie musisz się nikomu tłumaczyć ze swoich wyborów.

monika80

Bądź szczera i powiedz jej wprost jak jest.

Venus300

Ja bym jej nic nie tłumaczyła, tylko postawiła przed faktem dokonanym że już kogoś na tą rolę mam. A jak się obrazi to powiedziała ze właśnie dlatego wybrałam kogoś innego

Madzia0013

Dziękuję, dziewczyny. Chyba faktycznie powiem jej dopiero jak o to zapyta

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.