Okulary przeciwsłoneczne

pluszowa

Co sądzicie o okularach przeciwsłonecznych takich za 10 - 15 zł? Czy faktycznie są słabe i nie chronią oczu? Jeśli chodzi o bardzo drogie to uważam że cena jest zawyżona i płaci się za firmę a tanie używam bardziej do zrobienia zdjęcia bo podobno plastikowe są szkodliwe dla wzroku.

hostka92

Ja mam bardzo wrażliwe oczy na słońce i w słoneczny dzień gdy słońce przed dłuższy czas świeci mi w oczy wieczorem ból głowy gwarantowany. Niestety okulary w sieciówek i targów zwykle są bardzo złej jakości, a chronią może zaledwie w kilku procentach. Okulary markowe faktycznie cenę mają jak z kosmosu więc takich też nie kupuje. Ja od kilku już lat okulary kupuje zawsze w TkMaxie i tam można kupić w granicach 70zł okulary które są naprawdę świetne. Spokojnie mogę w nich patrzeć nawet bezpośrednio w słońce, a oczy są chronione.

pluszowa

@hostka92 Są one ze szkła? Chciałabym kupić takie w których chodziło by się dłużej bo tyle w internecie się naczytałam że mam obawy.

Lacrimosa

Ja chciałam iść do optyka i poprosić o najciemniejsze, jakie mają. Tylko mi koronawirus plany pokrzyżował Moja rodzina nosi marki Solano, one są w okolicach 100-200 zł, ale okropnie nie polecam marki: z oprawek bardzo szybko złazi farba. Dlatego przygotowuję się na wydatek nawet 500 zł - skoro się na tym nie znam, nie chcę po pierwsze ryzykować zakupów online, bo wolę spytać kogoś, kto się zna, a po drugie chcę przymierzyć, by wiedzieć, jak w tym będę wyglądać i wybrać najfajniejszą parę. Moim zdaniem na takich rzeczach nie ma co oszczędzać: dobre okulary to inwestycja na lata, bo nie tylko wytrzymają lata, ale też pomogą chronić wzrok . Na razie mam jakieś z brilo - kupiłam w aptece za ok. 3 dyszki, niby miały być fajne, z filtrami i w ogóle, ale nie polecam bardzo: jestem w nich ślepa jak kret i nadal mnie bolą oczy od słońca.

hostka92
pluszowa • 12 dni temu
@hostka92 Są one ze szkła? Chciałabym kupić takie w których chodziło by się dłużej bo tyle w internecie się naczytałam że mam obawy.

Oprawka jest w większości z plastiku lub metalu w zależności od modelu jeżeli chodzi o szkiełka to moje akurat są z plastiku, ale nie jest tak 100% pewna, bo są bardzo sztywne jak na plastik.

hangled
Lacrimosa • 12 dni temu
Ja chciałam iść do optyka i poprosić o najciemniejsze, jakie mają. Tylko mi koronawirus plany pokrzyżował :( Moja rodzina nosi marki Solano, one są w okolicach 100-200 zł, ale okropnie nie polecam marki: z oprawek bardzo szybko złazi farba. Dlatego przygotowuję się na wydatek nawet 500 zł - skoro się na tym nie znam, nie chcę po pierwsze ryzykować zakupów online, bo wolę spytać kogoś, kto się zna, a po drugie chcę przymierzyć, by wiedzieć, jak w tym będę wyglądać i wybrać najfajniejszą parę. Moim zdaniem na takich rzeczach nie ma co oszczędzać: dobre okulary to inwestycja na lata, bo nie tylko wytrzymają lata, ale też pomogą chronić wzrok :good:. Na razie mam jakieś z brilo - kupiłam w aptece za ok. 3 dyszki, niby miały być fajne, z filtrami i w ogóle, ale nie polecam bardzo: jestem w nich ślepa jak kret i nadal mnie bolą oczy od słońca.

Ja na swoje, dopasowane do wady zapłaciłam 450zł - nie żałuję ani złotówki, są piękne, dobrze się w nich czuję i co najważniejsze wszystko widzę.

pluszowa

@hostka92 tak chodziło o szkiełka 😀

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.