Fotoepilacja (redukcja owłosienia)...

CichooBadz

Witajcie dziewczyny
Dostałam bon do takiego miejsca jak Medycyna Estetyczna i Kosmetologia. Przejrzałam ich oferty i zainteresowała mnie fotoepilacka czyli redukcja owłosienia. Należę do osób strasznie owłosionych dlatego akurat to mnie skusiło. Moje pytanie jest takie czy któraś z was już miała taki zabieg ? Czy jest bolesny? Jakie są efekty ? Wiem, że nie wystarczy jeden raz ale jeżeli dowiem się, że to działa na dłuższy czas to byłabym w stanie zainwestować.

jadziaaaa

Ja osobiście nie byłam, ale słyszałam, że na jednym zabiegu się nie kończy i w zależności od grubości włosów jest ich więcej bądź mniej

CichooBadz
jadziaaaa • 3 lata temu
Ja osobiście nie byłam, ale słyszałam, że na jednym zabiegu się nie kończy i w zależności od grubości włosów jest ich więcej bądź mniej ;)

Tyle to właśnie też wiem. Szukam kogoś kto był up

diabollo

Okiem kosmetologa:
Jeżeli chodzi o ból to jest on zależny od Twojego progu bólowego, niektóre kobiety czują tylko ciepło a inne ukłucia komarów zaś następne boli. Nie jest to zabieg jednorazowy IPL (bo to tak się nazywa fachowo) jest zabiegiem seryjnym niestety, za pierwszym razem możesz nawet nie widzieć dużej różnicy. Jest to typowe osłabienie cebulek włosa aż do ich pozbycia się za pomocą melaniny w nich zawartej. Czy na dłuższy czas to trudno powiedzieć bo zabieg wykonuje się na wzrastających włosach więc po około 2 tyg pojawią Ci się te które były w fazie uśpienia. Raz do roku lub półtora należy wykonać tzw. zabieg przypominający aby efekt był na stałe. Co mogłabym Ci doradzić jeżeli chodzi o zrobienie tego zabiegu to czas - najlepiej Jesienią, bo są bardzo restrykcyjne wskazania po zabiegu, nie możesz się opalać a w lato to trudne abyś chodziła w długich spodniach, nie możesz pływać na basenie ..
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz śmiało

ralpf

Jestem po kosmetologii i jestem wielką zwolenniczką IPL.
Oczywistą sprawą jest, że zabiegów jest więcej, ale ja jestem już po kilku i jestem zachwycona.
Sam zabieg nie jest za bardzo bolesny to jakby małe uczucie ciepła, może z maleńkim kłuciem.
Niedługo decyduję się na całe nogi.

Najmniej przyjemne jest ponoć bikini, ale rezultaty są świetne. Znam osobę, która po zabiegu nie ma jednego włoska, przez okres 4 lat.
Ja osobiście mam pełno włosków w każdym miejscu, więc najlepiej zrobiłabym zabiegi na każdą partię ciała i doskonale Cię rozumiem.

CichooBadz

Dziękuję dziewczyny właśnie takich odpowiedzi oczekiwałam !

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.