Bardzo SUCHE USTA!

mafia

Dziewczyny! Mam mega problem ze swoimi ustami. Są bardzo wysuszone i ciągle widać na nich suche skórki. Próbowałam już je ratować chyba prawie wszystkim.

Może któraś z Was miała też taki duży problem i jakoś je wyleczyła?
Dodam, że pomadki typu Neutrogena czy Nivea nie pomagają, robiłam sobie też domowe mieszanki z miodem oraz domowe peelingi cukrowe i "maski" na noc z masła shea. Nawet kwas hialuronowy na długo nic nie zadziałał W większości produktów stan ust faktycznie się poprawia na max dwa dni i później wygląda to tak jakby usta "przyswoiły" sobie go i były odporne - po czym oczywiście wracają do swojego okropnego stanu.

Od długiego czasu moje usta się wysuszają, ale teraz to już jest tragedia. Usta są tak nabrzmiałe i skorupiaste, że mam ważenie, że zaraz eksplodują masakra..
Nie wiem jaka może być tego przyczyna, bo z piciem wody nie mam problemów, nie siedzę też często przy klimatyzacji także...

W każdym razie może któraś z Was zna jakiś złoty środek!

Reina

Mi dobra pomadka ochronna na usta zawsze pomaga. Pije dużo wody w ciągu dnia - to tez na pewno ma znaczenie. Lano-maść z ziaja podobno jest całkiem niezła i jest też taka maść Retimax z witamina A.

Hronoratka

Balsam do ust Blistex.

ove3
Ravenmania

Maści z lanoliną w składzie, bądź lanolina ze stron z półproduktami. Poza tym bardzo... smacznym sposobem jest delikatny cukrowy peeling, a następnie grupa warstwa miodu. Bardzo pomaga, nawet z ranami na ustach.

nazwa001

Blistex fajnie nawilza. Na suche skorki dodatkowo polecam pomadke z peelingiem Sylveco, naprawdę fajnie działa

Agnes94

Chyba w tym wszystkim najważniejsza jest systematyczność, ja np. wyrobiłam sobie nawyk używania pomadki ochronnej w ciągu dnia, a na noc nakładam wazelinę albo Tender Care z Orimflame

mafia
Ravenmania • 3 lata temu
Maści z lanoliną w składzie, bądź lanolina ze stron z półproduktami. Poza tym bardzo... smacznym sposobem jest delikatny cukrowy peeling, a następnie grupa warstwa miodu. Bardzo pomaga, nawet z ranami na ustach.

Niestety peeling cukrowy i miód u mnie nie robiły nic

mafia
Agnes94 • 3 lata temu
Chyba w tym wszystkim najważniejsza jest systematyczność, ja np. wyrobiłam sobie nawyk używania pomadki ochronnej w ciągu dnia, a na noc nakładam wazelinę albo Tender Care z Orimflame :)

U mnie niestety jakaś inna przyczyna musi być niż brak systematyczności. Już z dwa lata codziennie na noc coś nakładam, kiedy się nie maluję to i w ciągu dnia kolagen lub pomadka ochronna leci na usta. Również przed każdym nałożeniem matowej pomadki nakładam specjalną ochronę i nic... Usta brzydkie i suche

mafia

Zakupię sobie Blistex i coś z lanoliną, bo z tego co wymieniłyście tylko tego nie próbowałam i zobaczymy Oby pomogło.

Youlia

Niedawno kupiłam w sephorze koreańska maseczkę do ust marki erborian,nałożyłam ja na noc 2 razy i usta przestały się przesuszac :p

Youlia

Niestety cena nie nakłania do ryzyka i sama nie wiele o niej wyczytałam przed zakupem,ale jestem mega zaskoczona i zadowolona z rezultatów

rena442

mnie pomaga miód

beataa1995

Eveline, Odżywczo- regenerujący balsam do ust SOS mi pomogło

niebowa

Olej kokosowy ❤❤❤

Dorota18

Spróbuj peeling(może być domowy) a później olejek Eveline mi pomaga

koraliki

Mnie pomaga wazelina z miodem, swoją drogą miałam ją w swopie - cudna. Ewentualnie zwykła wazelina lub maseczki nawilżające. Warto też robić masaż warg, na przykład szczoteczką do zębów. Wtedy poprawia się nie tylko wygląd ust ale w moim przypadku również ich stan.
Myślę, że warto będzie skonsultować ten problem na przykład z dermatologiem, skoro nic nie pomaga.

claoos

Też miałam taki problem, jakieś dwa tygodnie stosowałam tisane, co chwile usta smarowałam tak żeby były tłuste. Naprawę często malowałam usta tym balsamem. Pomogło już od tygodnia mam spokój.

Sonrisaa

Polecam Blistex, maseczka z miodu i oleju kokosowego lub Carmex

paoleandra

U mnie ze wszystkich pomadek jakie używałam (Carmex, Nivea, Neutrogena, EOS) najlepiej u mnie się spisał Carmex na noc a EOS w dzień.

basiek86

Ja też mam podobny problem. Chyba będzie trzeba wypróbować Carmexu.

1 2

albo założ konto i udzielaj się na forum.