Wrastające włoski POMOCY!

Kamisiek

Cześć dziewczyny!

Nie wiem, czy ktoś już kiedyś pisał na ten temat, ja nie zauważyłam, dlatego piszę. A właściwie to zwracam się z prośbą o pomoc do was. Mam problem z wrastającymi włoskami szczególnie na nogach. Denerwuje mnie to strasznie, bo muszę niektóre włoski wyciągać igłą, co jest nieprzyjemne i może być niehigieniczne.

Może któraś z was zna jakieś sposoby, sprawdzone produkty... Proszę pomóżcie mi! Może odkryje ten cudowny sposób na mój problem.

Z góry dziękuje wam wszystkim!

kngslk

peeling koniecznie lub masaż ciała szczotką na sucho

beataa1995

peeling

elieau

Najlepiej peeling i często nawilżaj nogi. Ewentualnie warto pomyśleć o innej metodzie usuwania włosków np. laser.

majathebee

Peeling i mycie przed goleniem. Może też pomóc zmiana maszynki.

CichooBadz

Dokładnie zgadzam się z dziewczynami, a może w razie wątpliwości idź do kosmetyczki tylko do dobrej.

Brygid95

Przede wszystkim odpowiedni dobór depilacji. Możesz sobie wypróbować po czym Ci te włoski mniej wyrastają. Jeżeli używasz maszynki do golenia to powinnaś ja dezynfekowac przed każdym użyciem i bezpośrednio po nim. Określenie powodu dlaczego Ci się te włoski wyrastają też jest bardzo ważne, możesz mieć zapalenie mieszow włosowych. W takim wypadku warto wybrać się do dermatologa.
No ale podstawą pielęgnacji przy wrastających włosach jest systematyczne złuszczanie, zmiękczanie skóry. Tylko w ten sposób włos jest wstanie przebić się przez naskórek. Dobre w tym będą różne peelingi. Musisz nawilżać swoją skórę. To działania zapobiegawcze. Natomiast do walki z wrastajacymi włosami będą idealne kosmetyki zawierające mocznik, kwas mlekowy, glikolowy czy salicylowy.

Fabuleux

Miałam podobny problem ale u mnie okazało się, że miałam zapalenia mieszków włosowych i w miejscu wrastania pojawiały się stany zapalne no takie guzki i pomogła mi z tym sobie poradzić pani dermatolog. Ogl najważniejsza jest higiena, jednorazowe maszynki używamy tylko raz i do śmieci, trzeba zmiękczyć skórę przed goleniem. Pomagają też kosmetyki z kwasem glikolowym

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.