Szampon do włosów

Lusia0422

Idzie lato a wraz z ciepła pogodą pojawia się u mnie łupież.
Próbowałam kilku szamponów ale niezbyt dały radę .
Macie jakieś swoje sprawdzone szampony przeciwłupieżowe,albo jaki szampon według was jest najlepszy do włosów i dlaczego?

sailor

Mój mąż używa Dx2 i bardzo sobie chwali. Co prawda to szampon dla mężczyzn ale nie wiem czy są jakieś przeciwskazania dla kobiet.

LadyFlower

Ja polecam Nizoral. Stosuje na początku kuracji po zwykłym szamponie, chwile trzymam na głowie i zmywam. Jak widzę, że się łupież zmniejszył to stosuje go profilaktycznie raz w tygodniu. Do kupienia w aptece.

Viseerz

Ja uwielbiam szampon Isana przeciwłupieżowy dostępny w Rossmannie za ok. 3 zł. Sprawdził się świetnie u mnie i u mojego partnera. Skutecznie radzi sobie z łupieżem, dobrze oczyszcza skórę głowy, myję nim co 2-3 dni i nie wysusza u mnie skóry.

monikove

Zaczęłam używać z Fitokosmetik i nie mam problemu z łupieżem. Tak właściwe moje włosy odżyły. Mam niebieski z glinką i jonami srebra

ILKA021

Ja polecam szampon z odżywka z Ziaja taki biało fioletowy. Tani i mi pomógł poradzić sobie z łupieżem od razu

cami
LadyFlower • 8 miesięcy temu
Ja polecam Nizoral. Stosuje na początku kuracji po zwykłym szamponie, chwile trzymam na głowie i zmywam. Jak widzę, że się łupież zmniejszył to stosuje go profilaktycznie raz w tygodniu. Do kupienia w aptece.

Ja też najczęściej sięgam po Nizoral. Inne szampony zupełnie nie radzą sobie u mnie z łupieżem.

arxbella
sailor • 8 miesięcy temu
Mój mąż używa Dx2 i bardzo sobie chwali. Co prawda to szampon dla mężczyzn ale nie wiem czy są jakieś przeciwskazania dla kobiet.

Ja używałam od swojego gdy miałam problemy i mi też pomógł, więc raczej nie ma przeciwwskazań

Malinowa92

Ja polecam najpierw pozbyć się łuski, a potem działać z szamponem. Polecam na początek kupić jakiś płyn keratolityczny. Po pozbyciu się łuski umyć włosy kilka razy np Nizoralem. Ale umyć tak, żeby szampon wcierać w skórę głowy, pozostawić na kilka minut i dopiero zmyć.
Ja osobiście na łuskę polecam Squamax. Nie jest to co prawda płyn a coś jak rzadki balsam. Ja używam przy swojej łuszczycy, ale Pani z apteki używała go przy właśnie łupieżu.

clarkyss

Ja polecam szampon w kostce. Też czasem zmagałam się z łupieżem, ale odkąd stosuje ten szampon problem zniknął.

oladba
Malinowa92 • 8 miesięcy temu
Ja polecam najpierw pozbyć się łuski, a potem działać z szamponem. Polecam na początek kupić jakiś płyn keratolityczny. Po pozbyciu się łuski umyć włosy kilka razy np Nizoralem. Ale umyć tak, żeby szampon wcierać w skórę głowy, pozostawić na kilka minut i dopiero zmyć. Ja osobiście na łuskę polecam Squamax. Nie jest to co prawda płyn a coś jak rzadki balsam. Ja używam przy swojej łuszczycy, ale Pani z apteki używała go przy właśnie łupieżu.

Dokładnie! Też tak stosowałam jak miałam problem z łupieżem

majathebee

Ja bym spróbowała mycia włosów łagodnym szamponem i najlepiej metodą kubeczkową (czyli rozwadnianie i rozpienianie szamponu w jakimś pojemniczku przed umyciem), albo nawet mycie odżywką. Z takich łagodnych szamponów polecałabym mydło cedrowe Agafii (mydłem jest tylko z nazwy). Na łupież dobry jest też podobno dziegieć (https://wwwlosy.pl/dziegiec-na-lupiez/?fbclid=IwAR0tWb-2m0yg5WSDePn9WU90V3P6dYC2DuqryN2a3u2Q9TZJIka62M5C3lI).

justylen

Szampon przeciwłupieżowy jeden jest u mnie Catzy, ale uważam nie próbuj z szamponami przeciwłupieżowymi są silne i przesuszają włosy. Najlepszy sposób wmasować wcierke do włosów i zostawić na 2-3 godziny i zmyć delikatnym szamponem np. mydło babuni

marcel066

U mnie sprawdził się Zoxin Med, jedynie jak dla mnie mała pojemność i szybko się kończył tylko na moje długie włosy to musiałam trochę dawać tego szamponu, ale łupież już jest mniejszy po pierwszym umyciu.

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.