Dietetyka, Marketing a może Sekretarka medyczna?

unreallove

Dziewczynki przychodzę do was o radę . Nie mogę się zdecydować . Chodzi o szkołę policealną, teraz jestem na florystyce, ale nie wiążę z tym raczej swojej przyszłości. Chciałabym otworzyć własną firmę z odzieżą, jednak to jeszcze stoi pod znakiem zapytania. I wtedy ewentualnie bym wybrała marketing internetowy/marketing i reklama. A jeśli nie to zastanawiam się nad dietetyką lub sekretarką medyczną ewentualnie makijaż. Doradzicie coś? Będę mega wdzięczna, a może któraś z was była na takim kierunki i może się wypowiedzieć .

kngslk

Moim zdaniem to Ty powinnaś zdecydować co chcesz robić a inni

unreallove
kngslk • 1 miesiąc temu
Moim zdaniem to Ty powinnaś zdecydować co chcesz robić a inni :)

Tak, wiem, ale chciałabym, żeby mi ktoś doradził, wypowiedział się co jest bardziej opłacalne, wyraził opinię

dastiina

Ja bez szkoły jestem sekretarka medyczna. Myślę że sama powinnaś decydować o swojej przyszłości.

Brygid95

W szkole policealnej makijażu za wiele się nie nauczysz Lepiej inwestować w kursy plus talent ☺️

Lacrimosa

Jeśli chodzi o dietetykę... chyba bałabym się iść do dietetyka po szkole policealnej :/

babsi
kngslk • 1 miesiąc temu
Moim zdaniem to Ty powinnaś zdecydować co chcesz robić a inni :)

unreallove • 1 miesiąc temu
Tak, wiem, ale chciałabym, żeby mi ktoś doradził, wypowiedział się co jest bardziej opłacalne, wyraził opinię :)

Kiedyś też tak myślałam "co jest bardziej opłacalne", a po czasie doszłam do wniosku, że najważniejsze jest bycie szczęśliwym niż bycie w pracy, z której ma się dużo kasy, ale idzie się do niej jak na skazanie. Jeśli zastanawiasz się nad kilkoma kierunkami, najlepiej będzie jeśli po prostu wypróbujesz wszystkie i sama sprawdzisz czy to jest dla Ciebie - może zapisz się na jakiś kurs makijażu i być może poczujesz, że to ta droga. Jeśli nie, próbuj dalej. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. A w międzyczasie pracuj nad rozbudowaniem własnej firmy, gdy tylko masz chwilę czasu. Trzymam kciuki!

sailor

Dość duża rozpiętość... marketing - sekretarka medyczna - makijażystka. Nie patrz na to co jest opłacalne. Skup się tylko na tym co lubisz robić bo będziesz się później męczyć w pracy. Wybierz po prostu to co Cię interesuje.

kruszynka0
Brygid95 • 1 miesiąc temu
W szkole policealnej makijażu za wiele się nie nauczysz :) Lepiej inwestować w kursy plus talent ☺️

Tak, tak i jeszcze raz tak. W szkole policealnej, ale i na studiach jest tylko namiastka makijażu. Kursy zdecydowanie więcej Cię nauczą.

scobre
sailor • 1 miesiąc temu
Dość duża rozpiętość... marketing - sekretarka medyczna - makijażystka. Nie patrz na to co jest opłacalne. Skup się tylko na tym co lubisz robić bo będziesz się później męczyć w pracy. Wybierz po prostu to co Cię interesuje.

Zgadzam się. Jeśli to była kwestia fotografia - marketing, farmacja - weterynaria to rozbierznosci są mniejsze a tak... powinnaś sama wybrać to co najbardziej Cię interesuje i w czym Ty będziesz czuła się dobrze. Moim zdaniem opłacalne jest wykonywanie tego zawodu, który wykonuje się z pasja a nie wybranie go dla samych pieniędzy.

KPatrycja

Tak jak dziewczyny pisały lepiej iść w jakiś kierunek co ci się podoba bo później pójdziesz do pracy w kierunku który ci się nie podoba to czas będzie si się dłużył . Sprawdź co cb interesuje albo jakieś kursy zrób lub poszukaj stażu na podobnym stanowisku i się przekonasz co i jak

Aleksija

Koleżanka zrobiła kurs na sekretarkę medyczna i jest bardzo zadowolona 🙂

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.