Fb czy Instagram?

maya15

Cześć dziewczynki Przychodzę do Was z pewnym pytaniem, moja mama już od kilku lat zajmuje się rękodziełem, robi rzeczy na zamówienie, wiem, że sprawia jej to przyjemność. Ja jestem zachwycona jej pracami, ale wiem że gusta są różne . Kiedyś mam prowadziła bloga, naprawdę dobrze jej szło, miała sporo obserwatorów, ale z pewnych względów i braku czasu przerwała to. Chciałabym aby jej prace dotarły do szerszej "publiczności" i zastanawiamy się nad założeniem fb lub instagram, niestety obie jesteśmy "zacofane" pod tym względem i nie posiadamy nawet kont prywatnych Jak myślicie co będzie lepsze do pokazani prac mamy, a może to i to, tylko nie wiem czy znajdziemy czas na prowadzenie dwóch kont . Gdzie częściej zaglądacie w poszukiwaniu rzeczy które was interesują?
Wstawiam zdjęcia kilku przykładowych prac mamy, ponieważ zbliża się Wielkanoc to siedzi w pisankach . Jeśli możecie to napiszcie co w ogóle uważacie o tym pomyśle, na pewno zdjecia były by dużo lepsze takie jak skrzyneczki (również wykonanje przez moją mamę), tylko teraz robiłam na szybko .
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi ♥

Fb czy Instagram? Fb czy Instagram? Fb czy Instagram? Fb czy Instagram? Fb czy Instagram? Fb czy Instagram? Fb czy Instagram? Fb czy Instagram? Fb czy Instagram?
Torii

Jeśli chodzi o kupowanie to prostsze jest FB (sama prowadzę i FB i Insta dla ojej firmy), jednak ja na waszym miejscu bym się nie ograniczała. FB ciężej jest rozpromować na początku- trzeba publikować posty na różnych grupach z ogłoszeniami z miasta itp najlepiej też zebrać na start kilka recenzji z 5 gwiazdkami (można poprosić osoby które już kupiły, aby takie napisały).
Na Insta jest łatwiej się wybić. Wpisujesz # z nazwą twojego miasta i miast ościennych, lajkujesz wszystko i dodajesz do obserwowanych niektóre wybrane profile. Możecie to robić nawet siedząc na kibelku, albo w reklamie Idola Ludzie zwykle się "odwdzięczają", a aby to zrobić muszą wejść na Twój profil dobrze, żeby profil nie miał nazwy typu "sklep" albo żeby się tak nie kojarzyła. W profilówce ustawcie coś neutralnego. Wtedy jest większa prawdopodobieństwo, że ktoś do waz zajrzy, bo będzie myślał, że obserwuje go np. jakiś jego znajomy

paoleandra

Ja zawsze zaglądam na instagrama jeśli czegoś poszukuję - przy pomocy interesujących mnie tagów (w tym przypadku np handmade czy coś). Face obecnie używam już tylko do komunikowania się z innymi osobami - tablicę przeglądam raz na ruski rok.

Zagmatwana

Moja mama prowadzi dwa konta na facebooku i wiem, że ma sporo obserwowanych. Sama też częściej szukam na facebooku - tam kupuję ubrania, tam szukam inspiracji do pracy. Na instagramie raczej tak dla rozrywki siedzę typu przejrzeć jedzonko, kosmetyki. Ja raczej szła bym w stronę fejsa : )

Kasia789

Raczej fb

misia1703

Też mysle że fb, jest bardzej znany

ajlaajk

myślę, że fb

nazwa001

Fb jest lepszy jeśli chodzi o sprzedaż o dotarcie do osób w średnim wieku. Osoby młode w większej części przerzuciły się na instagram, mówię tak na podstawie zdania mojego i moich znajomych. Na fb zrobił się straszny syf, mnóstwo bezsensownych stron i to co dobre znika w tym śmietniku. Na instagramie wystarczy wpisać odpowiedni hashtag i wyskakuje nam to co nas interesuje. Żeby znaleźć na fb coś czego szukam często muszę poświęcić godzinę, a na instagramie po kilku minutach mam to co chciałam.

xkyokox

Jajko z królikiem i beżową wstążeczką
Co do strony, to sądzę, że lepszy będzie FB, ale jako uzupełnienie, bo wszystko wystawiłabym także na allegro

agyness

Ja jednak poradziłabym założenie konta na obu tych portalach. Social media dzisiaj to nie tylko Facebook (chociaż to podstawa), ale Instagram także odgrywa w tym obszarze ogromną rolę. Oba te portale mają swoje zalety - na Facebooku są to grupy tematyczne, jednak osobiście szukając inspiracji zaglądam na Instagrama.

Youlia

Nie korzystam z instagrama,także raczej fb

ralpf

Facebooka ma więcej dorosłych osób, do których takie DIY trafiają .

mermaidall

zdecydowanie fb łatwiejszy kontakt z klientem, na instagramie jakoś tak wolę nic nie zamawiać

katiee199

IG

ksanaru
agyness • 3 lata temu
Ja jednak poradziłabym założenie konta na obu tych portalach. Social media dzisiaj to nie tylko Facebook (chociaż to podstawa), ale Instagram także odgrywa w tym obszarze ogromną rolę. Oba te portale mają swoje zalety - na Facebooku są to grupy tematyczne, jednak osobiście szukając inspiracji zaglądam na Instagrama.

popieram, podbijam , piękne są

ruduu

Dziewczynki, temat sprzed roku więc nie wiem czy nadal aktualny

Kamirai
ruduu • rok temu
Dziewczynki, temat sprzed roku więc nie wiem czy nadal aktualny ^.-:D

Nie sądzę, tyle czasu minęło...

Ale skoro się pojawił na głównej, to napiszę, że prace piękne!

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.