Jak osiągnąć taki efekt na zdjęciu?

paulinakar

Witajcie. Zakochałam się w pewnym zdjęciu i ogólnie w fotografie, ktory tworzy takie cuda. Jak myslicie, jak osiagnac taki efekt na zdjeciu? Albo zblizony?

Jak osiągnąć taki efekt na zdjęciu?
sjemaziomq

Dobre światło to podstawa. Później nie oszukujmy się jest podrasowane w programie

Marudziara

Filtry, zaznaczanie tła i rozmywanie go z pomocą chociażby efektu rozmycia gaussa. Kombinowanie z filtrami ciepłymi i zimnymi (o ile nie wyszło takie światło naturalnie).
Widać, że laska ma trochę twarz poprawioną.

Opcje do ogarnięcia w Photoshopie, licencja kosztuje sporo. I nauka trwa bardzo długo.

Mi się to zdjęcie podoba tylko pod jednym względem - wykorzystany jest złoty podział i kompozycja jest bardzo przyjemna. Przeróbki za dużo.

Lacrimosa
Marudziara • 11 miesięcy temu
Filtry, zaznaczanie tła i rozmywanie go z pomocą chociażby efektu rozmycia gaussa. Kombinowanie z filtrami ciepłymi i zimnymi (o ile nie wyszło takie światło naturalnie). Widać, że laska ma trochę twarz poprawioną. Opcje do ogarnięcia w Photoshopie, licencja kosztuje sporo. I nauka trwa bardzo długo. ;) Mi się to zdjęcie podoba tylko pod jednym względem - wykorzystany jest złoty podział i kompozycja jest bardzo przyjemna. Przeróbki za dużo.

Zgadzam się. Jestem totalnym laikiem, ale moim zdaniem to zdjęcie wygląda, jakby ktoś wyciął modelkę z jednego zdjęcia i wkleił na drugie - bardzo... sztucznie, jak green screen. Podobają mi się barwy, myślę, że można próbować łapać golden hour do podobnego efektu.

kokosia29

Duzo zależy od sprzętu bo to zdjęcie na 99% jest robione aparatem cyfrowym, a nie telefonem. Jak masz cyfrówkę to wystarczy jasny obiektyw, tak przesłona 2.8 i masz już duże rozmycie. Zdjęcie robione podczas golden hour i będzie już podobne do tego na górze. Jeszcze lekkie poprawki kolorów w jakimś programie i gotowe. Z telefonem bedzie już trudniej, ale wszystko się da, tylko wtedy potrzeba bardziej zaawansowanych programów jak Ligthroom bo same filtry z insta mogą nie wystarczyć.

1

albo założ konto i udzielaj się na forum.